Obkurczanie

Obkurczanie

to proces, do którego bardzo często wykorzystywane jest gorące powietrze. Choć wydaje się prosty, szczególnie w przypadku konfekcji, to już w momencie obkurczania etykiety na nieregularnym kształcie sprawa zaczyna się komplikować.

Nasze rozwiązania gwarantują, że etykiety sleeve będą dokładnie przylegać do opakowania, a zawarte na nich grafiki i teksty będą czytelne i równe. Gorące powietrze to także świetna metoda na zabezpieczanie produktów przed przesuwaniem podczas transportu poprzez mocowanie ich na paletach za pomocą kapturów foliowych, które zostają następnie obkurczone.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie poradzić sobie z niemal każdym wyzwaniem. Dobierzemy odpowiednią siłę nadmuchu, ustawimy temperaturę, wykonamy właściwe dysze, a następnie pomożemy je zamontować w odpowiednim miejscu i pod właściwym kątem.

Chcesz obkurczyć folię na swoim produkcie? Skontaktuj się z nami - wiemy jak to zrobić!

Zautomatyzowane obkurczanie kapturów na paletach

Niezwykle wymagający proces ze względu na czas obkurczania. Maszyna wykonana dla Klienta, który do tej pory korzystał z palników gazowych -rozwiązania szybkiego lecz bardzo niebezpiecznego ze względu na ryzyko zastosowania otwartego ognia. Wszędzie tam gdzie trzeba wyeliminować niebezpieczeństwo pożaru lub uszkodzenia gotowego produktu, jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązanie wykorzystujące gorące powietrze generowane przez nasze nagrzewnice powietrza.

Opalarki przemysłowe

Obkurczanie to również prace manualne na liniach produkcyjnych. Produkcja pakietów baterii czy wiązek elektrycznych dla samochodów, pociągów, autobusów itp. to procesy wymagające profesjonalnych nagrzewnic ręcznych – lekkich i przystosowanych do pracy całą dobę.

Sprawdzone w akcji

Najpopularniejszy rodzaj obkurczania, z jakim się spotykamy, to umieszczanie różnego rodzaju u etykiet, kapsli i zabezpieczeń nakrętek lub wieczek z folii termokurczliwej na pojemnikach i butelkach. Proces ten może być bardzo prosty lub bardzo trudny w zależności od kształtu, wielkości oraz materiału z którego wykonana jest etykieta typu sleeve. Nie boimy się żadnego wyzwania!

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

32 209-12-02

Od pn do pt 07:30 – 15:30

Email ulczok@heisslufttechnik.pl