Giętarki, listwy i stoły grzewcze do płyt z tworzyw sztucznych

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Produkcja wyrobów z płyt z tworzyw termoplastycznych (PE, PP, ABS, PC, PVC, PVDF,  PMMA itd.) wymaga zastosowania odpowiednich maszyn do ich obróbki, w tym przypadku stołów i listw grzewczych lub giętarek.

Giętarki i stoły listwy grzewcze do płyt tworzywowych są wykorzystywane w reklamie, przemyśle i budownictwie do produkcji: kanałów wentylacyjnych, osłon, przesłon, okładzin, przegród, profili (U, L, zamkniętych), elementów konstrukcyjnych, rur i kształtek.

Gięcie płyt tworzywowych odbywa się w kolejnych cyklach: załadunek i unieruchomienie płyty, podgrzanie materiału w miejscu gięcia, gięcie, studzenie.

Uzyskanie odpowiedniej jakości gotowego wyrobu (wytrzymałość, kształt, estetyka) w produkcji seryjnej wymaga zastosowania profesjonalnej giętarki, która gwarantuje przede wszystkim uzyskanie i utrzymanie stabilnych parametrów procesu: czas poszczególnych cykli, temperatura oraz odpowiednie siły oddziałujące na płytę. W zależności od potrzeb i modelu urządzenia, proces gięcia może być realizowany ręczne, półautomatycznie lub w cyklach automatycznych, na maszynach sterowanych numerycznie.

Oferujemy giętarki niemieckiego producenta INGENIA GmbH oraz włoskie maszyny MALCOMPLAST, również w wersjach mobilnych na budowę. W zależności od modelu, oferowane listwy i stoły grzewcze oraz giętarki do płyt z tworzyw sztucznych można wykorzystać do płyt o grubości od 0,5 do 25 mm.

Giętarka półautomatyczna. Przykład gięcia. Ingenia A-BW
Przykład gięcia na giętarce półautomatycznej INGENI A-BW

Przykład gotowego produktu, płyta z tworzywa sztucznego
Płyta z polietylenu 10 mm, gięcie 90o

INGENIA BH to manualna giętarka do płyt z tworzyw sztucznych. Ingenia BH
Gięcie na manualnej giętarce – INGENIA BH