Piły do rur z tworzyw sztucznych

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Rury z tworzy, rury kompozytowe oraz rury tworzywowe produkowane z płyt litych i komorowych są powszechnie stosowane w przemyśle i w budownictwie do transportu wielu mediów oraz jako elementy konstrukcyjne.

Produkcja rur z tworzyw sztucznych odbywa się w procesie ciągłym, natomiast ich obróbka, w tym cięcie i łączenie jest najczęściej wykonywana seryjnie,  a w przypadku indywidualnych zamówień, jednostkowo. Cięcie rur z tworzyw sztucznych wymaga zastosowania w zakładzie produkcyjnym odpowiednich urządzeń tzn. piły taśmowej o konstrukcji łukowej lub bramowej. Piły do rur z tworzyw sztucznych różnią się rozmiarem oraz funkcjonalnością (piły manualne, półautomatyczne i w pełni automatyczne maszyny, tnące pod różnymi kątami oraz po łuku).

 

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne piły wiodących niemieckich producentów EUGEN RIEXINGER &Co. oraz INGENIA Gmbh. Oferowane przez nas urządzenia są projektowane w taki sposób, aby sprostać wymogom intensywnej eksploatacji w zakładach produkcyjnych i w warsztatach wyspecjalizowanych w obróbce tworzyw sztucznych. Po pierwsze: konstrukcja urządzeń jest solidna i  odporna na oddziałujące siły skręcające na maszynę podczas cięcia. Po drugie: obsługa i eksploatacja pił jest intuicyjna, bezpieczna i bezproblemowa. Po trzecie, naszymi piłami można wykonać dowolny rodzaj cięcia w rurach litych, cienkościennych, komorowych oraz kompozytowych. Funkcjonalność pił do rur z tworzyw sztucznych RIEXINGER można indywidualnie dopasować poprzez montaż opcjonalnego oprzyrządowania m.in.:

 

  •    Laserowego wskaźnika linii cięcia
  •    Czujnika pozycjonującego
  •    Elektrycznego systemu prowadzenia taśmy tnącej
  •    Czujnika zerwania taśmy tnącej
  •    Jarzma taśmy tnącej z pamięcią ustawień
  •    Różnych rozwiązań wprowadzania i mocowania rur
  •    Różnych rozwiązań ułatwiających załadunek i rozładunek

Piła do rur z tworzyw sztucznych
Piła do rur z tworzyw sztucznych

Automatyczna piła taśmowa do rur z tworzyw sztucznych
Automatyczna piła taśmowa do rur z tworzyw sztucznych

Wielkoformatowa piła do rur z tworzyw sztucznych
Wielkoformatowa piła do rur z tworzyw sztucznych

 

Dla małych rur o średnicy od ∅ 50 do 450 mm oferujemy piły do rur z tworzyw sztucznych manualne i półautomatyczne. Dla rur o większych przekrojach (aż do 4500 mm!) oraz do szybkiego cięcia płyt polecamy w szczególności piły bramowe oraz maszyny frezujące, które umożliwiają precyzyjne cięcie trybie ciągłym, w cyklach seryjnych w trybie półautomatycznym oraz automatycznym .