Piły do rur z tworzyw sztucznych

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Rury z tworzyw sztucznych i rury kompozytowe są powszechnie stosowane w przemyśle oraz w budownictwie do transportu mediów oraz jako elementy konstrukcyjne. Obecnie funkcjonują już rurociągi z rur nawojowych i płyt komorowych o średnicy 4,5m!

Produkcja rur z tworzyw sztucznych odbywa się w procesie ciągłym, natomiast ich obróbka, w tym cięcie i łączenie jest najczęściej wykonywana seryjnie, a w przypadku indywidualnych realizacji, jednostkowo. Cięcie rur z tworzyw sztucznych wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń w zakładzie produkcyjnym np. piły taśmowej o konstrukcji łukowej lub bramowej. Piły do rur z tworzyw sztucznych różnią się rozmiarem oraz funkcjonalnością (piły manualne, półautomatyczne i w pełni automatyczne maszyny, tnące pod różnymi kątami oraz po łuku).

Oferujemy niemieckie piły łukowe i bramowe firmy Riexinger. Piły Riex są projektowane w taki sposób, aby sprostać wymogom intensywnej eksploatacji w zakładach produkcyjnych i w warsztatach wyspecjalizowanych w obróbce tworzyw sztucznych. Dla małych rur o średnicy od ∅ 50 do 450 mm oferujemy piły do rur z tworzyw sztucznych manualne i półautomatyczne. Dla rur o większych przekrojach (aż do 4500 mm!) oraz do szybkiego cięcia płyt polecamy w szczególności piły bramowe oraz maszyny frezujące, które umożliwiają precyzyjne cięcie trybie ciągłym, w seriach zarówno w trybie półautomatycznym oraz automatycznym.

Po pierwsze: konstrukcja urządzeń jest solidna i  odporna na oddziałujące siły skręcające na maszynę podczas cięcia. Po drugie: obsługa i eksploatacja pił jest intuicyjna, bezpieczna i bezproblemowa. Po trzecie, naszymi piłami można wykonać dowolny rodzaj cięcia w rurach litych, cienkościennych, komorowych oraz kompozytowych. Funkcjonalność pił do rur z tworzyw sztucznych RIEXINGER można indywidualnie dopasować poprzez montaż opcjonalnego oprzyrządowania m.in.:

  •    Laserowego wskaźnika linii cięcia
  •    Czujnika pozycjonującego
  •    Elektrycznego systemu prowadzenia taśmy tnącej
  •    Czujnika zerwania taśmy tnącej
  •    Jarzma taśmy tnącej z pamięcią ustawień
  •    Różnych rozwiązań wprowadzania i mocowania rur
  •    Różnych rozwiązań ułatwiających załadunek i rozładunek

Piła do rur z tworzyw sztucznych
Piła do rur z tworzyw sztucznych

Automatyczna piła taśmowa do rur z tworzyw sztucznych
Automatyczna piła taśmowa do rur z tworzyw sztucznych

Wielkoformatowa piła do rur z tworzyw sztucznych
Wielkoformatowa piła do rur z tworzyw sztucznych