Wiercenie i frezowanie w tworzywach

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wiercenie i otworowanie w tworzywach sztucznych  jest z pozoru czynnością prostą i bezproblemową. Bardzo często odwiedzając zakłady produkcyjne i serwisy zajmujące się obróbką tworzyw sztucznych, spotykamy się z praktyką stosowania koronek do stali. W efekcie, otwory posiadają wiele wad m.in. poszarpane lub przetopione krawędzie oraz przewymiarowane rozmiary i poszarpane ścianki. Dodatkowo, stosowanie koronek do metalu lub / i zwykłych wiertarek prowadzi do wyrywania urządzenia z rąk operatora, co często kończy się wypadkiem lub uszkodzeniem samej koronki.

 

Proponowane przez nas otwornice DUSS i RIEXINGER oraz koronki  zostały specjalnie przystosowane (moc, prędkość obrotowa, zabezpieczenia) do wiercenia w tworzywach sztucznych. Przemysłowa jakość, niezawodność i prosta obsługa przekłada się na wieloletnią, bezproblemową eksploatację również podczas intensywnej pracy zarówno w zakładzie jak i na budowie. Flagowy model wiertnicy do tworzyw sztucznych, DUSS DIA 303 można doposażyć w statywy stabilizujące i mocowania, które znakomicie ułatwiają pracę z dużymi koronkami.

Koronki do otworowania w tworzywach sztucznych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyeliminować wszystkie problemy występujące podczas stosowania koronek do metalu. Mianowicie, krawędzie wykonanych otworów nie posiadają wad i skaz, co oznacza, że montaż kolektorów lu osprzętu może zostać wykonany natychmiast bez konieczności dalszej obróbki płaszczyzn lub krawędzi. O przewadze otwornic do tworzyw sztucznych DUSS decydują otwory wentylujące i zęby nacinające. Zapewniają maksymalną szybkość otworowania, zapobiegając jednocześnie szarpaniu krawędzi oraz przegrzewania się wiertnicy jak i samego tworzywa.

Oferujemy  trzy rodzaje specjalistycznych koronek  DUSS CCL, DUSS, LC i DUSS LS.

  • Koronki DUSS CCL są zoptymalizowane do otworowania w materiałach kompozytowych np. płytach i rurach  GRP i GFRP.
  • Za pomocą koronek DUSS LC możemy wykonywać otwory w wyrobach z tworzyw sztucznych litych i komorowych od Ø25 do 126 mm.
  • Z kolei do szybkiego otworowania, również dużych średnic (do Ø322 mm), polecamy serię koronek DUSS LS.

Do wykonywania otworów wielkoformatowych, również w seriach i cyklach automatycznych, polecamy półautomaty DUSS i RIEXINGER oraz otwornicę przemysłową Riexinger 1000/630, natomiast do najbardziej zaawansowanej  obróbki, w tym wycinania / frezowania złożonych i skomplikowanych kształtów i otworów, proponujemy sterowaną numerycznie frezarkę przemysłową Riexinger SBM.

Frezarka przemysłowa do tworzyw sztucznych Reixninger Riexinger 1000/630

Otwornica do tworzyw sztucznych Riexinger 1000/630