Suszenie – Zdmuchiwanie

Suszenie, zdmuchiwanie

Suszenie i zdmuchiwanie to popularny rodzaj aplikacji nagrzewnic powietrza. Zastosowanie nagrzewnic powietrza jest realizowane najczęściej z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury Klienta. Co to oznacza?
Dobieramy odpowiedni dla procesu: zestaw nagrzewnic, dysze, dmuchawy i implementujemy w istniejące miejsce na linii produkcyjnej. Rodzaj i parametry zastosowanych komponentów są ściśle uzależnione od rodzaju aplikacji, parametrów procesu i dostępnego miejsca.

Sprawdzone rozwiązania

Budujemy kompletne maszyny stacjonarne i mobilne do suszenia wszelkiego rodzaju zbiorników, beczek a nawet cystern. Nasze maszyny są na przykład stosowane na szeroką skalę do suszenia filtrów DPF/FAP po procesie mycia.

suszenie-kotla-cysterny

Jeżeli suszenie wymaga zamknięcia produktu w komorze po zakończonym procesie produkcyjnym (np. po procesie lakierowania) - zbudujemy ją! Dodatkowo możemy wykorzystać rekuperacje gorącego powietrza, co pozwoli przyspieszyć proces i zaoszczędzić energię elektryczną czyli pieniądze! Nasze dmuchawy są w stanie zassać gorące powietrze, podać je do nagrzewnicy i ponownie podgrzane wtłoczyć do komory.

Komory grzewcze na zamówienie

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

32 209-12-02

Od pn do pt 07:30 – 15:30

Email ulczok@heisslufttechnik.pl