Jak to działa?

Poznaj 5 najważniejszych etapów w typowym układzie gorącego powietrza

1. Wytwarzanie sprężonego powietrza

Dmuchawy generują przepływ powietrza niezbędny dla danego zastosowania. Powietrze może być transportowane w dużych ilościach lub pod dużym ciśnieniem.

2. Transport powietrza

System transportu powietrza może być wykonany np. z żaroodpornych węży, duktów stalowych lub z tworzyw sztucznych. Jego zadaniem jest doprowadzenie powietrza od dmuchawy do nagrzewnicy lub do miejsca aplikacji.

3. Podgrzanie powietrza

Elektrycznie sterowane nagrzewnice powietrza ogrzewają powietrze do wymaganej temperatury.

4. Kontrola temperatury

Regulator wraz z termosondą zapewnia precyzyjnie utrzymywanie zadanej wartości temperatury.

5. Precyzyjne zastosowanie

Finalnie, gorące powietrze przechodzi przez dysze dobrane odpowiednio do danej aplikacji.

Sprawdzony scenariusz działania

Projektujemy rozwiązania i dostarczamy gotowe układy gorącego powietrza zgodnie z wymaganiami Klienta od A do Z. Nasze projekty to zarówno “proste” lecz nietypowe maszyny zgrzewające jak skomplikowane realizacje przemysłowe z opcją rekuperacji podgrzanego powietrza. Od omówienia projektu i wstępnego szkicu po dostawę i uruchomienie, nasi pracownicy biorą czynny udział w procesie wdrożenia.

1. Koncepcja

W większości przypadków systemy gorącego powietrza są unikalne tzn. zaprojektowane i wdrożone dla realizacji specyficznego procesu, dlatego zawsze punktem wyjścia są dla nas jasno określone wytyczne i oczekiwania.

2. Projektowanie i budowa

Używamy wyłącznie materiałów i komponentów, które spełniają wysokie kryteria jakości i bezpieczeństwa. Przemyślany projekt i precyzyjny montaż decydują o bezproblemowej eksploatacji i skuteczności.

3. Testowanie

Testy maszyn są integralną częścią procesu realizacji zamówienia. Wykonujemy je zawsze dwuetapowo: w naszym zakładzie oraz u Klienta.

4. Instalacja i integracja

W zależności od wymogów projektu, montaż i integrację naszych komponentów w tym sterowania możemy wykonać zarówno u Klienta jak i w naszym zakładzie.